W ostatnich latach powstała niezliczona ilość instalacji monitoringu przemysłowego z wykorzystaniem kamer cctv oraz okablowania koncentrycznego. Obecnie niepisanym standardem są sieciowe kamery IP z przetwornikiem megapikselowym, które działają w sieciach teleinformatycznych IP. Dla wielu właścicieli takich instalacji starego typu, chęć posiadania wysokiej jakości obrazu musiała wiązać się z migracją na sieć IP oraz dużo droższe urządzenia: kamery IP oraz sieciowe rejestratory obrazu NVR.

kamera hd cvi

Kamera CV2023T to najnowsza propozycja firmy IPOX na realizację elastycznych systemów monitoringu wizyjnego operujących w jakości Full HD. Urządzenie bazuje na szerokiej funkcjonalności profesjonalnego przetwornika obrazu Sony Exmor IMX322.

technologia hd cvi

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.napad.pl/nowa-seria-kamer-full-hd-hd-cvi

Technologia HD-CVI (High Definition Composite Video Interface) to technika przesyłu danych odbywająca się za wykorzystaniem przewodu koncentrycznego. HD-CVI umożliwia budowę systemów monitoringu w oparciu o istniejące instalacje systemów analogowych. Rozwiązanie HDCVI obejmuje zarówno kamery, jak i rejestratory. Budowa systemu opiera się na topologii gwiazdy, w której głównym węzłem jest rejestrator, a poszczególne kamery łączą się z nim na zasadzie punkt-punkt. HD-CVI zapewnia automatyczną kompensację sygnału (ASC), która zapewnia skuteczną transmisję sygnału na duże odległości przy minimalnym poziomie zniekształceń.

Reklamy